niedziela, 8 grudnia 2013

OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA DARÓW KULTURALNYCH - akcja portalu Sztukater.pl
Pamiętacie Bajkę O Dziewczynce Z Zapałkami? Te Święta Dla Wielu Nie Muszą się tak Skończyć!” - z tym hasłem ruszyła akcja portalu Sztukater, działającego pod opieką Stowarzyszenia Sztukater, które zajmuje się m.in. walką z wykluczeniem społecznym (szersze informacje TUTAJ). 1 grudnia rozpoczęła się akcja, która ma na celu Ogólnopolską Zbiórkę Darów Kulturalnych, a która oznacza po prostu zbiórkę książek, materiałów biurowych pieniędzy na wyposażenie ubogich placówek n.p. świetlic wiejskich.


Podzielmy się tym co mamy, wiedzą zapisaną w książkach, mamy ich tak wiele… I z wielu już dawno wyrośliśmy… Podzielmy się wiedzą i szczęściem, które nam te twory przyniosły, nie bądźmy obojętni… Podarujmy w te święta książkę ukochanym, bliskim, podzielmy się Naszym szczęściem z obcymi, którzy go jeszcze nie zaznali… 
Dzięki Waszej pomocy i przy Waszym wsparciu postanowiliśmy w te święta obdarować wiele placówek, których do tej pory nie stać było na stworzenie obszernych miejsc kulturalnych zwanych księgozbiorem podręcznym. Miejsc w których dawne historie literackich bohaterów ożywają na nowo, miejsc w których rzeczywistość roztacza nowe horyzonty, miejsc, w których w te święta na wielu twarzach chociaż na chwile zagości uśmiech… Nie bądźmy obojętni wobec naszych bliźnich, podzielmy się również z nimi chwilami naszych literackich uniesień, kulturą i historią zapisaną w skarbnicach wiedzy, zwanych książkami…

Pamiętajcie o życzeniach świątecznych, do każdej paczki prosimy o dołączenie kartki świątecznej z odręcznie wypisanymi życzeniami (bez danych osobowych adresata, z dedykacją), która w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia zostanie przekazana osobom bezdomnym w schroniskach. Ten szczególny gest pozwoli im również poczuć magię świąt i choć na chwilę stać się częścią Waszych rodzin… Wspomóżmy bliźnich słowem pisanym, życzmy Im spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia…”


CZYTELNIKU! Jeżeli podoba Ci się akcja, jeżeli posiadasz w swoich zbiorach książki, które mógłbyś podarować potrzebującym oto kilka ważnych informacji:


Jak przekazać dary?
Wystarczy nadać paczkę z zawartością w środku na adres korespondencyjny poniżej.
Na stronie http://sztukater.pl/stwowarzyszenie.html na bieżąco będziemy informować o darach oraz ich ofiarodawcach!
Adres Korespondencyjny:
Stowarzyszenie Sztukater
Z dopiskiem: „Święta z Książką”
skr. pocz. Nr 6
50-950 Wrocław 68

Jak przekazać wpłaty pieniężne?
Wystarczy przelew, każda kwota się liczy…
Akcja: „Święta z Książką”
konto bankowe: Bank Millennium SA
03 1160 2202 0000 0002 2944 5132
tytułem: „Święta z Książką”

Adres korespondencyjny: 
Stowarzyszenie Sztukater
skr. pocz. Nr 6
50-950 Wrocław 68
tel. 791566675
email: info@sztukater.pl
www.sztukater.pl
Zbiórka darów trwa do 01 grudnia 2014!
Rozdysponowanie darów co kwartał!
Oficjalne rozliczenie zbiórki 10 grudnia 2014!

PORTAL SZTUKATER I JEGO WSPÓŁPRACOWNICY SERDECZNIE DZIĘKUJĄ ZA OKAZANĄ POMOC I SERCE

2 komentarze:

  1. Rewelacyjny pomysl, postaram się dolaczyc :-).

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobry pomysł, przygotuję kilka książek i na pewno przyłączę się do akcji.

    OdpowiedzUsuń