poniedziałek, 1 grudnia 2014

Kolejne muzyczne zaproszenie"Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina serdecznie zapraszam na promocję książki Charlesa Rosena „Styl klasyczny: Haydn, Mozart, Beethoven”. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2014 r. o godz. 17:00 w Sali konferencyjnej Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (Warszawa, ul. Tamka 43).

O publikacji rozmawiać będą: Zofia Chechlińska, Irena Poniatowska, Rafał Augustyn i Daniel Cichy. Spotkanie poprowadzi Kamila Stępień-Kutera. Dodatkową atrakcją tego popołudnia będzie minirecital fortepianowy. Wybrane utwory Mozarta, Beethovena i Haydna zagra Natalia Czekała.
Wstęp wolny".

- Paulina Kabalak, Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA


Styl klasyczny…  Charlesa Rosena jest książką wybitną, niezwykłą i fascynującą. Nikt dotąd tak wnikliwie, głęboko i odkrywczo nie odczytał muzyki, którą ofiarowało nam tych trzech: Haydn, Mozart, Beethoven. Wszechobejmujące spojrzenie Rosena - dokonywane w aspekcie wartości i muzycznego sensu – odsłania i ukazuje w pełnym świetle  jej genialną szczególność i doskonałość  z ścisłością analityka i wrażliwością artysty.  (Mieczysław Tomaszewski)4 komentarze:

 1. Nie mieszkam w Warszawie i omijają mnie same dobre wydarzenia. Wielka szkoda :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie spotkanie stanowi na pewno miłą odskocznię od typowo rozrywkowej muzyki, którą mamy okazję słuchać na co dzień wokół:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie mieszkam bliżej. Uwielbiam takie spotkania. Eh, może na pocieszenie pójdę do filharmonii?

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, chciałoby się tak rzucić wszystko i pojechać, posłuchać... :(

  OdpowiedzUsuń