sobota, 17 stycznia 2015

PRZYSIĘGA STALI - przygodowa powieść fantasy na miarę Weeksa i Scotta Lyncha - już 22 stycznia! [materiały prasowe]Douglas Hulick
Przysięga stali
przeł. Łukasz Małecki

Premiera 22 stycznia 2015


Przebojowa kontynuacja Honoru złodzieja.

Minęły trzy miesiące, od kiedy Drothe spalił dużą część stolicy imperium Ildrekki i nieoczekiwanie dla samego siebie stał się jednym z najsłynniejszych, rządzących miastem Kamratów. Jako nowy Szary Książę ma nie tylko przyjaciół, ale też niestety coraz większą grupę wrogów, którym nie podoba się jego szybki awans.  Lokalni przywódcy wciąż sprawdzają, czy naprawdę zasłużył na swoją reputację, czy tylko uśmiechnęło się do niego szczęście. Mówi się, że krew Księcia jest tak samo czerwona,  jak krew zwykłego złodzieja.

Gdy zostaje zamordowany inny Szary Książę i wszystkie znaki wskazują, że to właśnie Drothe trzymał nóż, nasz bohater wie, że za chwilę jego krew może spłynąć ulicami Ildrekki. Dotychczasowi sojusznicy odwracają się do niego plecami, a po mieście krąży coraz więcej mrocznych plotek. Wtedy pojawia się dziwny mężczyzna, który twierdzi, że rozwiąże wszystkie jego kłopoty… w zamian za tą ofertę nie do odrzucenia, oczekuje tylko małej przysługi. Wilk, bo tak każe nazywać się tajemniczy szermierz, zmusza świeżo mianowanego Księcia do podróży w stronę dalekiego Djanu, egzotycznej krainy pełnej magów…

Porywająca, wartka akcja i znakomite postaci, które podbiją wasze serca – to najważniejsze cechy powieści Douglasa Hulicka. Młody autor ani na chwilę nie zwalnia tempa i po raz kolejny udowadnia, że zasługuje na miano jednego z najlepszych twórców fantasy.Nowy talent wchodzi do gry! – Brent WeeksDouglas Hulick – absolwent historii na New Mexico State University. Mieszka z rodziną w Minnesocie. Kiedy nie pisze, ćwiczy sztukę walki XVII wiecznymi włoskimi rapierami, uwielbia też gotować, czytać i przesiadywać w kawiarniach.
Jest badaczem i znawcą żargonu środowisk przestępczych średniowiecza. Jego pierwsza powieść z cyklu Opowieści o Kamratach to Honor złodzieja, którą pisał niemal dekadę. Przysięga stali to druga cześć cyklu. I część cyklu „Opowieści o Kamratach” Honor złodzieja„Czysta przyjemność… Koniecznie przeczytajcie tę książkę”
Brent Weeks

“Już na samym początku czytelnik zostaje wrzucony w sam środek akcji. I od tego momentu biegnie ona szybko dalej, bez żadnych przerw. To nie jest typowa opowieść o bohaterach, o jakiej myślisz… Ale jeśli lubisz książki Brenta Weeksa albo Scotta Lyncha, to ta także ci się spodoba. NIE PRZEGAPCIE TEJ KSIĄŻKI!”

Powieść Honor złodzieja znalazła się w 2011 roku w gronie finalistów prestiżowej nagrody Kitschies Golden Tentacle.


Jestem pośrednikiem, a mój towar to informacja. Zdobywam ją w każdy możliwy sposób: opłacając donosicieli, podsłuchując, przekupując, szantażując, kradnąc i wrabiając… a także, w nielicznych przypadkach, torturując — krótko mówiąc, robię wszystko, co konieczne, by dotrzeć do sedna. Właśnie to odróżnia Nosy od zwyczajnych plotkarzy — my nie tylko gromadzimy elementy układanki, ale również łączymy je w całość. (…) Praca Nosów to coś więcej niż nadstawianie uszu na ulicy; my przesiewamy i łączymy informacje, kojarząc ze sobą elementy, które przeoczyłaby większość Kamratów. My nie ustalamy, że coś się dzieje — my ustalamy, dlaczego się dzieje.
A później sprzedajemy tę wiedzę.

Ildrekka to niebezpieczne miasto. Jeśli brakuje ci sprytu i przezorności, marny twój los. Na szczęście Drothe nie musi się tym martwić. Od wielu, wielu lat jest członkiem Kamratów, zna na wylot każdy najciemniejszy zaułek miasta, a złodzieje i mordercy to jego codzienne towarzystwo. Pracując jako informator dla szefa przestępczej organizacji, Drothe natrafia na ślad śmiercionośnej intrygi. Ten, kto wejdzie w posiadanie prastarej magicznej księgi, zawładnie światem…


7 komentarzy:

 1. Jeszcze do niedawna nawet bym nie spojrzała na tę książkę, ale aktualnie czytam trylogię w podobnym stylu i jestem zachwycona tym gatunkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszy tom i pamiętam, że mi się podobało, więc bardzo chętnie przeczytam "Przysięgę stali" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najpierw chciałbym oczywiście zajrzeć do pierwszego tomu. Jestem bardzo zaintrygowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nagroda Złotej Macki. Jestem na kolanach:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro polecasz to wierzę Ci na słowo, oczywiście zacznę od pierwszego tomu, gdy tylko nadarzy się okazja ku temu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio poluję na pierwszą część w bibliotece...

  OdpowiedzUsuń