wtorek, 13 stycznia 2015

SOPHIA LOREN "WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO. MOJE ŻYCIE" - wkrótce premiera książki [materiały prasowe]
Sophia Loren Wczoraj, dziś, jutro. ZAWSZE!

Polska premiera autobiografii 5 marca.


Oryginalny tytuł: Yesterday, Today, Tomorrow: My Life
ISBN: 978-83-08-05498-7
Wieść o pierwszym Oscarze dotarła do niej, gdy przygotowywała pomidorowy sos. W wieku 72 lat wzięła udział w sesji dla kultowego kalendarza Pirelli (prezentującego artystyczne akty najseksowniejszych aktorek świata). Z miłości do mężczyzny zgodziła się na bigamię, odrzucając oświadczyny Carry Granta. Sophia Loren — ostatnia wielka ikona kina.

Naprawdę nazywa się Sofia Scicolone. Przyszła na świat 20 września 1934 roku w Rzymie na specjalnym szpitalnym oddziale dla samotnych matek. Dzieciństwo, naznaczone nędzą, wojną i głodem, spędziła w prowincjonalnym miasteczku pod Neapolem, by następnie wyruszyć w filmową podróż życia.

Wczoraj, dziś, jutro to historia wychudzonej dziewczynki z nieślubnego związku, która stała się symbolem seksu. Opowieść o drodze od epizodycznej roli w ekranizacji Sienkiewiczowskiego Quo vadis po nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za całokształt twórczości. Wyznania kobiety, która pomimo dwóch poronień znalazła siłę, by podjąć walkę o własne dziecko. Wypełnione anegdotami wspomnienia aktorki żyjącej w błysku fleszy, współpracującej z największymi artystami dziesiątej muzy, jak Vittorio De Sica, John Wayne, Anthony Quinn czy Marlon Brando. Autobiografia Sophii Loren to spełniona baśń o Kopciuszku i rzetelna historia złotego okresu kinematografii w jednym.

Gdy myślę o swoim życiu i karierze, czasami sama się dziwię, że to wszystko zdarzyło się naprawdę. Może pewnego ranka zbudzę się i zrozumiem, że to był tylko sen. Oczywiście, nie zawsze było łatwo. Bywało trudno, bywało wspaniale, niczego nie żałuję -  Sophia Loren
11 komentarzy:

 1. Och, jako wielbicielka biografii wszelakich nie pogardziłabym historią życia Sofii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W latach 70-tych będąc wielką fanką kina śledziłam i jej życie na bieżąco czytając namiętnie dwa magazyny : Film i Ekran. I oczywiście oglądałam z nią filmy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sophia Loren jest dla mnie ideałem: piękna, mądra i zdolna, a do tego wulkan emocji. Dlatego chętnie rzuciłabym okiem na tę publikację,

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie nic o niej nie wiem, ale biografię lubię, a ta wygląda na ciekawą.

  OdpowiedzUsuń
 5. O, jaaa, planujesz recenzować?

  OdpowiedzUsuń
 6. No, bym przeczytała. Gwiazda z epoki, kiedy kino tworzylo prawdziwe gwiazdy. Piękna, a do tego grać potrafiła naprawdę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jej biografia średnio mnie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzisiaj skończyłam czytać i chociaż nie przepadam za autobiografiami, ta jest rewelacyjna. Polecam;)

  OdpowiedzUsuń