czwartek, 26 lutego 2015

Inspektor Franco Fog znowu w akcji
Swojego czasu gościłam na blogu Marcina Brzostowskiego, który zgodził się udzielić wywiadu. Marcin jest autorem powieści:  „Pozytywnie nieobliczalni”, „Radio miłość nadaje!”, „I tak skończymy w więzieniu! czyli Tryptyk Polski (bez trzeciej części)”, „Podpalę wasze serca!”, „Zemsta kobiet”, „Słodka bomba Silly”; zbioru miniatur „Szach-Mat! czyli Szafa wychodzi, ja zostaję” oraz tomiku poezji „Teraz dni pachną kawą”.
Jest laureatem konkursu Ad Absurdum zorganizowanego przez wydawnictwo Indigo. Jest także zdobywcą II miejsca w konkursie na opowiadanie, zorganizowanym przez portal literacki kochamksiazki.pl (2013).

Więcej informacji dotyczących wszystkich utworów można znaleźć na stronie autorskiej: http://brzostowski.org/

***

Marcin często posługuje się groteską i ma dość specyficzne poczucie humoru. Jeżeli podobała się Wam jego powieść „Zemsta kobiet”,  której bohaterem jest inspektor Franco Fog, właściciel nietuzinkowego kota, to macie szansę poznać jego dalsze losy, ponieważ autor napisał dwie nowelki kryminalne (e-booki).
„Wirujący sztylet hiszpańskiej kusicielki” – to opowiadanie, w którym inspektor Franco Fog rozwiązuje zagadkę dotyczącą śmierci przedsiębiorcy budowlanego, jest także zmuszony stawić czoła tajemniczej Hiszpance, która z równą precyzją posługuje się nożem, jak i czarami.


„Mroczna tajemnica sierżant Adeli White” – to nowelka, w której nasz bohater musi rozwiązać zagadkę dotyczącą kradzieży niezwykle cennego pierścionka (brylantu), będącego główną nagrodą w konkursie Miss Policji. Rozwiązanie tej sprawy grozi niespodziewanymi problemami natury obyczajowej. Czym skończy się spotkanie Franco Foga ze zdesperowaną panią sierżant?
Autor obiecuje, że "będzie wesoło oraz lekko absurdalnie. A inspektor jest jednym z tzw. ostatnich prawdziwych mężczyzn..."


E-booki dostępne w: Virtualo, Merlin, Gandalf, Legimi, Empik


4 komentarze:

 1. Nie znam tego autora, ale kryminały lubię, więc nie wykluczam, że kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety również muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie słyszałam o autorze, ale obiecałam sobie, że w tym roku w większości będę czytać książki polskich autorów, dlatego też być może uda mi się przeczytać którąkolwiek z pozycji owego Pana. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję rozpocząć znajomość od utworów: "Pozytywnie nieobliczalni" i "Słodka bomba Silly". A jeśli lubisz "odjechany" humor to absurdalny świat inspektora Foga będzie w sam raz;)

   Usuń
 3. Mam już te dwa opowiadania i w wolnej chwili je na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń