sobota, 2 maja 2015

Spotkanie z Hanną Kowalewską [materiały prasowe]Oddział Warszawski
Stowarzyszenia Pisarzy Polskich
i Wydawnictwo Literackie

zapraszają na spotkanie z

HANNĄ KOWALEWSKĄ

oraz  prezentację
najnowszej książki Autorki

Tam, gdzie nie sięga już cień

Spotkanie poprowadzi
 Małgorzata Karolina Piekarska

Fragmenty książki przeczyta Autorka

Zapraszamy
5 maja 2015 r. (wtorek) o godz. 18.00
do Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu 87/89
***

Opis książki

***

NAJDŁUŻSZY CIEŃ ZOSTAWIAJĄ CI, KTÓRYCH KOCHALIŚMY NAJMOCNIEJ

Tej książki nie można czytać obojętnie!
Znakomite dialogi, świetnie zbudowane postaci, zaskakująca fabuła i wielkie emocje. Mocne studium skomplikowanych relacji uczuciowych.

Inka, młoda graficzka, pracująca w warszawskiej galerii, dostaje telegram od dawno niewidzianej ciotki Berty. Kobieta jest umierająca. Chce się pożegnać i opowiedzieć o czymś bardzo ważnym… Inka przyjeżdża do nadmorskiej miejscowości, w której dorastała, jednak tam nikt oprócz ciotki na nią nie czeka. Wręcz przeciwnie – Inkę wita chłód, a nawet wrogość. Dlaczego? Co takiego stało się w przeszłości, że jedna z krewnych Berty potrafi splunąć dziewczynie w twarz? Dlaczego Inka od lat nie odbiera telefonów od przybranego brata Zbyszka i unika rodzinnych stron? Dlaczego jej przyjaciele z młodości nie ułożyli sobie życia, są samotni lub w nieudanych związkach?
Hanna Kowalewska opowiada poruszającą rodzinną historię, w której jest wszystko: zaskakujące tajemnice, nieplanowane miłości, wybaczenie i trwała pamięć.
To opowieść o odrodzeniu, o magii zaklętej w bursztynach, listach do Pana Boga rysowanych na piasku, sile ognia i ludzkich więzi.
Wyraziści bohaterowie, ich sekrety i duża dawka namiętności, które nie podlegają chłodnej kalkulacji – wszystko to tworzy wnikliwy portret pokolenia niezobowiązujących związków, które nie bardzo potrafi kochać, ale jednocześnie nie przestaje tęsknić za miłością i jej szukać…
Mimo że autorka podejmuje trudne tematy, miłość i namiętność splata ze śmiercią, utratą, nienawiścią czy odrzuceniem, książka jest pełna ciepła i humoru. 

6 komentarzy:

 1. Mam w planach tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe spotkanie. Poznałam już Kowalewską gdyby u mnie takie spotkanie było wybrałabym się na nie.
  U mnie w bibliotece, jak się dowiedziałam będzie w tym tygodniu spotkanie z Barbarą Kosmowską, którą znam z trzech książek. Być może się wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam już raz na spotkaniu z autorką i mam nadzieję, że uda mi się to ponownie. Niecierpliwie wypatruję spotkania w Poznaniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla miłośników twórczości tej autorki to na pewno świetna okazja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie czytałam nic tej autorki. Muszę to nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam twórczości autorki, ale słyszałam , że jest świetna.

  OdpowiedzUsuń