poniedziałek, 15 czerwca 2015

Tajemniczy autor sensacyjnego debiutu "Notebook" - ujawniony! [Wydawnictwo Literackie - materiały prasowe]


zapowiedź
Wydawnictwo Literackie
Wydanie: I
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-08-05592-2
Data premiery książki i ebooka: 02.07.2015Już 2 lipca premiera przełomowej powieści, która łączy tradycyjną narrację z technologicznymi fajerwerkami. Dzięki temu mariażowi czytelnik będzie mógł osobiście śledzić postępy w prowadzonym śledztwie oraz głębiej wejść w powieściowy świat. 


Notebook” to wciągająca powieść sensacyjna o współczesnej Polsce. W wypadku drogowym pod Piotrkowem Mazowieckim ginie młoda kobieta Dagmara Frost. Wezwany na miejsce, dobiegający czterdziestki i rozczarowany życiem, prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Gdy jednak chce poinformować o tragedii rodzinę dziewczyny,  okazuje się, że kobieta była na świecie zupełnie sama. Żadnych krewnych, żadnych przyjaciół. Tak jakby ktoś celowo pozacierał wszelkie ślady. Prokurator ma nadzieję, że pomoże mu laptop znaleziony przy zmarłej na miejscu wypadku. Jeszcze o tym nie wie, ale uruchomienie komputera zmieni całe jego dotychczasowe życie.

Oprócz niesamowicie wciągającej fabuły Notebook oferuje dodatkową rozrywkę – to pierwszy na świecie thriller, w którym na tak dużą skalę połączono fikcję literacką z technologią rozszerzonej rzeczywistości. Czytelnicy równolegle z lekturą będą mogli za pomocą bezpłatnej aplikacji Viuu skanować zawarte w książce kadry, a następnie na ekranach telefonów lub tabletów oglądać materiały filmowe. A tak to działa:

Tomasz Lipko – prawnik z wykształcenia, dziennikarz, fotoreporter, producent filmowy. Przez dziesięć lat był reporterem sejmowym i korespondentem wojennym Radia Zet, następnie reporterem głównego wydania Wiadomości TVP, reporterem i prowadzącym program TVN „Uwaga”. Pisał reportaże m.in. dla „Polityki”, „Gazety Wyborczej”, „Przekroju” i magazynów kobiecych. Od sześciu lat właściciel studia filmowego www.foxmultimedia.pl


WYDAWNICTWO LITERACKIE zaprasza na wywiad, w którym autor thrillera "Notebook" zdradza szczegóły powstania tej wyjątkowej pozycji.
Wywiad TUTAJ
6 komentarzy:

 1. Bardzo jestem ciekawa tego "eksperymentu". Czyżbyśmy szli w kierunku książki multimedialnej? Ha! Na tablecie takie "czytanie" z oglądaniem może być jeszcze bardziej rozbudowane.
  Muszę znaleźć w telefonie opcję czytnika-skanera. Chyba trzeba zainstalować jakąś aplikację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przypuszczałam, że będę potrzebowała kiedyś córki do pomocy przy czytaniu książki;) Przynajmniej na początku... Mam na bakier z gadżetami technicznymi. Ale dla mnie najważniejsze jest, żeby nie nastąpił przerost formy nad treścią, a tu - spodziewam się, że treść samej książki będzie na wysokim poziomie... W efekcie, to może być całkiem ciekawe przedsięwzięcie...

   Usuń
 2. Od wczoraj czytam o tej książce na blogach. Zapowiada się bardzo ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo jestem też ciekawa co z tego wyniknie :)

   Usuń
 3. Ciekawe co z tego będzie :) Czy to tylko szumne zapowiedzi i dobry marketing, czy powieść faktycznie okaże się strzałem w dziesiątkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa tej książki :)

  OdpowiedzUsuń