wtorek, 13 października 2015

"Borys i Zajączki" - Magdalena Zarębska - zapowiedź książki
Podoba się Wam ilustracja? To jeden z uroczych obrazków, których autorką jest Aneta Krella-Moch i które pięknie komponują się i uzupełniają książkę dla dzieci Magdaleny Zarębskiej.
Na stronie Wydawnictwa Bis już pojawiła się w zapowiedziach. 
Książka "Borys i zajączki" ukaże się w listopadzie 2015 roku."Zajączki to siostry Zajączkowskie, Patrycja i Magda, tak pieszczotliwe nazywane przez tatę. A kiedy pewnego dnia zepsuła się kosiarka, niespodziewanie na podwórku Zajączkowskich pojawił się Borys - kuc szetlandzki, którego tata kupił, by już nie trzeba było strzyc trawy. I w ten sposób dziewczynki zyskały nowego przyjaciela, z którym nie będą chciały się rozstać, a on chętnie będzie im towarzyszył na każdym kroku - do szkoły, na zakupy, nawet na grzyby" - od autorki.


Z wielką przyjemnością zawarłam już znajomość z siostrzyczkami Zajączkowskimi - mogę z czystym sumieniem i z całego serca książeczkę rekomendować.

Grupa docelowa: dzieci w wieku przedszkolnym. 
Ponieważ Zajączki przeżywają rozmaite przygody ze swym kucem, ale także z kolegami z sąsiedztwa - książeczka nie jest adresowana wyłącznie do dziewczynek.
Polecam!

8 komentarzy:

 1. To ja również będę zatem polecać. Ufam Twojej rekomendacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezmiernie mnie to cieszy, a książeczkę naprawdę polecam:)

   Usuń
 2. Zapowiada się cudownie, ilustracja piękna, mimo że moja córka już wyrosła z takich książeczek, ale myślę że chętnie przeczyta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy można z takich książeczek wyrosnąć zupełnie:) Myślę, że mimo określonego przedziału dla dzieci przedszkolnych - starszym dzieciom i ich mamusiom opowiadania z pewnością także przypadną do gustu.

   Usuń
 3. Przepiękna ilustracja :) :) :) Uwielbiam takie bajeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię pisanie Magdaleny Zarębskiej. I przede wszystkim lubią jej książki moje córki. Młodsza czyta serię o Mai ("Maja poznaje świat"), starsza wraca do cyklu "Ida, konie i reszta świata". Wszystkie te książki są częścią naszej domowej biblioteczki. Na pewno przeczytany nową książkę pisarki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dziewczynki polubiły poprzednie bohaterki, to jestem pewna, że siostry Zajączkowskie znajdą drogę do ich serca :) Czytałam także i polecam zupełnie inną i wyjątkową książkę Magdaleny Zarębskiej - „O tym jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali”. To ciekawa i zabawna historia chłopca, która ukazuje klimat życia mieszkańców słynnego Nikiszowca. Książka napisana jest w języku polskim i po śląsku.

   Usuń