czwartek, 15 grudnia 2016

"sZAFa" # 60 grudzień 2016JUŻ JEST! WŁAŚNIE UKAZAŁ SIĘ NOWY NUMER KWARTALNIKA LITERACKO-ARTYSTYCZNEGOZapraszamy tutaj:NA OKŁADCE OBRAZ ZNANEGO ARTYSTY, KTÓRY STANOWI
ZAPOWIEDŹ I ZAPROSZENIE DO LEKTURY ESEJU:
  POSŁOWIE DO DRUGIEGO WYDANIA ZMAGAŃ O BEKSIŃSKIEGO  ( PIOTR DMOCHOWSKI, MARSZAND, AUTOR KSIĄŻKI "ZMAGANIA O BEKSIŃSKIEGO").

W CYKLU: ROZMOWY W SZAFIE - DRUGA CZĘŚĆ WSPOMNIEŃ ARTYSTY MALARZA, GRAFIKA, TWÓRCY KOMIKSÓW I SCENARZYSTY - TADEUSZA BARANOWSKIEGO
ORAZ 
WYWIAD Z AUTORKĄ KSIĄŻKI: "SEZON ZAMKNIĘTYCH SERC" -


POZA TYM W NUMERZE, JAK ZAWSZE,
 POEZJA I PROZA,
  PÓŁKI I REGAŁY  
Z FELIETONAMI, RECENZJAMI I RELACJAMI Z CIEKAWYCH
ARTYSTYCZNYCH WYDARZEŃ
ORAZ SZUFLADY WYPEŁNIONE TEMATAMI DO PRZEMYŚLEŃ.

PRZYJEMNEJ LEKTURY!
14 komentarzy:

 1. Zastanowię się nad tym czasopismem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy esej autorstwa Piotra Dmochowskiego. Postacią tego pana zacząłem interesować się po obejrzeniu filmu na temat Beksińskich - bardzo ciekawy i oryginalny osobnik :)

  A co do recenzji Twojego autorstwa (nie wiem czy dobrze trafiłem, ale natknąłem się na tekst poświęcony "Mistrzowi i Małgorzacie"), to uświadomiłaś mi, że warto po raz kolejny sięgnąć po tę lekturę. Kwestie tłumaczenia to szalenie interesujące zagadnienie.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i Ty tam, Ty moja kochana z moją ukochaną Małgorzatą i Mistrzem :) dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nieniejszym potwierdza się, że niżej wymieniony Nikołaj Iwanowicz spędził rzeczoną noc na balu u szatana, wykorzystany w charakterze środka lokomocji... Nawias okrągły, Hella, w cudzysłowie wieprz, zamknij nawias! Podpisano: Behemot"... - uwielbiam tę książkę. To ja dziękuję :)

   Usuń
  2. "Niniejszym", oczywiście

   Usuń
 4. Dziękuję za wzmiankę :) Cieszę się, że mogę być w Twoim towarzystwie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I wzajemnie, Wiolu, dziękuję:)
   Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem Waszą rozmowę. Ciekawie się ułożyło. Pamiętam, gdy zaczepiłam Cię na temat książki. Byłaś wówczas krótko po debiucie. Dziś w sZAFie - rozmowa dziewięć miesięcy po tym wydarzeniu. Jako autorka i stały bywalec spotkań z czytelnikami - nabrałaś doświadczenia i dystansu. Przeczytanie każdej kolejnej rozmowy z Tobą - to nowy temat do przemyśleń... Trzymam kciuki za nową książkę:)

   Usuń