czwartek, 25 maja 2017

„Między mangą a legendą“ spotkanie z Kazuki Sakurabą podczas Big Book Festival - /materiały prasowe/

Kazuki Sakuraba, gwiazda współczesnej literatury japońskiej, autorka bestsellerowych Czerwonych dziewczyn, będzie gościem Big Book Festival odbywającego się w dniach 23-25 czerwca w Warszawie. W sobotę 24 czerwca o godzinie 14:00 pisarka spotka się z polskimi czytelnikami i w rozmowie z Katarzyną Boni odpowie m.in. na pytanie, dlaczego oniryczna baśń to najlepszy sposób opisania współczesnej Japonii i jak wygląda życie po szoku przyszłości. Na spotkanie „Między mangą a legendą“ zapraszamy do Audytorium Maximum przy ul. Emilii Plater 31 w Warszawie. (fot. Mika Sudo)Zachód ma swoją „Dziewczynę z pociągu” i inne podobne bohaterki twardzielki, ale kraje Dalekiego Wschodu też je sobie wyhodowały. Z ciekawym efektem. Kazuki Sakuraba jest na japońskim rynku książki zjawiskiem. (…) Trudno napisać zajmującą sagę, która po czasie nie znużyłaby nawet najwytrwalszych czytelników Sakurabie się udało.
Aleksandra Żelazińska, „Zwierciadło”

… zaczyna się jak baśń… Kazuki Sakuraba opowiada historię niezwykłych kobiet, w tle kreśląc obraz Japonii po drugiej wojnie światowej.
„Harper’s Bazaar”

Polecam jej kobiecą sagę „Czerwone dziewczyny”.
Monika Finotello, „Cosmopolitan”

Jeśli kochacie opowieści o Japonii, ta was zachwyci. Baśniowa, melancholijna i wciągająca.
Marta Szarejko, „Elle”recenzja książki - TUTAJ

6 komentarzy:

 1. Że też człowiek nie może być wszędzie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda:) A żeby się jeszcze nie gubił już na Dworcu w Warszawie...;)

   Usuń
  2. Teraz to już gps masz w tlefonie, więc się nie zgubisz, jak nie chcesz :)

   Usuń
  3. Masz rację. Ja to jestem zawsze o krok za techniką. Czas to zmienić:)

   Usuń
 2. Świetna sprawa! Gorąco liczę, że wizyta autorki w Polsce przełoży się na większą liczbę tłumaczeń dzieł tej pisarki. Trochę wstyd, że jak dotąd przetłumaczono tylko jedną powieść jej pióra :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że autorka zdobyła popularność dzięki mangom. Jej utwory były wielokrotnie ekranizowane. Nie potrafię jednak znaleźć informacji czy napisała inną powieść. Jeśli się taka pojawi - sięgnę na pewno:)

   Usuń