poniedziałek, 11 grudnia 2017

WYDAWNICTWO ZNAK - CO BĘDZIEMY CZYTAĆ W 2018 ROKU - ZAPOWIEDZI [materiały prasowe]



DŁUGO WYCZEKIWANA POWIEŚĆ GENIALNEGO NOBLISTY

Na nową powieść Johna Maxwella Coetzee czekaliśmy od 2013 r. Lata szkolne  Jezusa to niewątpliwie jedna z najważniejszych premier 2018 r. Najnowsza powieść noblisty jest jak baśń napisana skalpelem, kryje w sobie wieloznaczną refleksję o naturze dobra i zła, piękna i brzydoty, miłości i nienawiści. Wybitny wizjoner literatury współczesnej zadaje pytanie o to, jak rodzi się grzech. Książka nominowana do Nagrody Bookera 2016. Pozycja obowiązkowa dla czytelników Hańby, Czekając na barbarzyńców, Dzieciństwa Jezusa (którego nowe wydanie ukaże się wraz z Latami...), ale też dla wszystkich fanów prozy z wyższej półki. 


Tłum. Mieczysław Godyń. Premiera: 31 stycznia



WIELKA MAŁA POWIEŚĆ
Tomás González – najciekawszy głos współczesnej prozy kolumbijskiej – po raz pierwszy w Polsce.
Urodzony w 1950 r. w Medellín autor zaliczany jest do grona najważniejszych pisarzy latynoamerykańskich. Wydał osiem powieści i trzy tomy opowiadań. Unika rozgłosu, twierdzi, że liczy się literatura, a nie stojący za nią ludzie, ale na terytoria, na które się zapuszcza, mogą wchodzić tylko mistrzowie pióra. Trudne światło to osobista historia artysty, która pozornie opowiada o cierpieniu i stracie, ale tak naprawdę o bliskości i życiu. Autor, który zachwycił Elfriede Jelinek.


Tłum. Marta Szafrańska-Brandt. Premiera: 28 lutego



PAUL AUSTER – 4 3 2 1
„Prawdziwe arcydzieło – od pierwszej do ostatniej strony", taką opinię o 4 3 2 1 przeczytamy w pierwszym komentarzu pod postem o książce na lubimyczytac.pl. Jedna z dwóch wydawanych przez nas powieści, która znalazła się w finale tegorocznej edycji Nagrody Bookera. Dzieło życia Paula Austera. Czytelnicy, którzy nie mogli doczekać się nowej powieści amerykańskiego pisarza, będą zachwyceni jej objętością.


Tłum. Maria Makuch. Premiera: 14 marca.



KSIĄŻKA ROKU 2018
Rok 2018 został ustanowiony rokiem Zbigniewa Herberta.
W  20. rocznicę śmierci jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX w. ukaże się MONUMENTALNA BIOGRAFIA ZBIGNIEWA HERBERTA autorstwa Andrzeja Franaszka.


Franaszek, autor znakomicie przyjętej w Polsce i na świecie biografii Czesława Miłosza, portretuje Zbigniewa Herberta z niezwykłą uważnością i wszechstronnie. Nie pomija tematów trudnych czy kontrowersyjnych, głęboko wczytuje się w korespondencję i prywatne notatki, by na nowo oświetlić twórczość poety. Pogmatwane losy Herberta wpisuje w historyczną panoramę, co sprawia, że z niemal dwóch tysięcy stron wyłania się nie tylko pasjonująca, wielowątkowa opowieść o jednym z najwybitniejszych polskich twórców dwudziestego wieku, ale i epoce, która go kształtowała i inspirowała.





Premiera planowana na maj 2018.
Książka ukaże się w dwóch tomach






15 komentarzy:

 1. Coetze i ta ksiązka już mi kiedys w oko wpadły, ale nie czytałam. Ten Jezus to imię chłopca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nic mnie nie zaciekawiło.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie Herbert Faranaszkowy ❤️ Czekam na książkę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokonałam takiego samego wyboru:) Chociaż pozostałe też zapowiadają się ciekawie:)

   Usuń
  2. Poznałam Franaszka w Miłosławiu na rozdaniu nagrody Kościelskich. Dostał wtedy właśnie za biografię Miłosza.

   Franaszek odbiera nagrodę

   https://4.bp.blogspot.com/-tk923e1xb6Y/TpGeY4qlMuI/AAAAAAAAEBc/WVkeqyKuaWQ/s1600/20111008202.jpg


   cieszę się na jego książkę :) z tłumaczeniami zaczynam mieć pewien problem, jednak w oryginale okazuje się, że to są nieco książki, czasami tłumacz mocno odjeżdża w swojej interpretacji :(

   Usuń
  3. Dziękuję za link:) Ja znam dotąd niestety tylko z recenzji... Jestem jednak pewna, że biografia Herberta będzie równie monumentalna, jak nagrodzona biografia Miłosza.

   Usuń
 4. ''Trudne światło'' może mi się spodobać. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem tego autora. "Trudne światło" - to nie będzie łatwa lektura...

   Usuń
 5. Coetzee i Herbert to moje pozycje obowiązkowe <3 Szczególnie Coetzee, bo za Herberta mówią wiesze, ale jeśli biografia będzie dobra,to nie pogardzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem tak: jest na co czekać. I to wszystko w pierwszej połówce roku:)

   Usuń
 6. Interesujące zapowiedzi. Coetzee znam tylko z "Hańby", ale w wersji filmowej. Chciałabym przeczytać i książkę. Nowy tytuł bardzo intrygujący.
  Biografia Herberta też mnie ciekawi.... Ale i Auster mnie przyciąga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo:) To ciągnie i tamto kusi:)

   Usuń
 7. O matko, aż się zapowietrzyłam - nowy Coetzee, a do tego jeszcze Auster?! Chyba się popłaczę jak tego nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to wcale jeszcze nie wszystko, bo widziałam też mocne zapowiedzi reportażowe w Znaku. Będzie się działo:)

   Usuń
 8. Akurat nic dla mnie, ale muszę znać zapowiedzi Znaku, w końcu sprzedaję ich książki;)

  OdpowiedzUsuń